Шкода фосфатів для людини і навколишнього середовища

/ вівторок, 09 Грудень 2014 / Опубліковано в Статті
фосфати

Для початку розберемося, яка побутова хімія містить фосфати і що таке фосфати і які небезпеки вони несуть в собі.

Фосфати – це сполуки металів і фосфорної кислоти. Основне завдання фосфатних сполук зробити воду м’якшою для поліпшення миючих властивостей води. Тому більшість миючих засобів, що реалізуються в Україні, містять фосфати, вони дешеві і дозволяють виробникам отримувати пристойні доходи від реалізації такої побутової хімії.

У чому ж основна небезпека використання фосфатной побутової хімії?

Основна небезпека в тому, що ці засоби при використанні потрапляють у водойми. А це, у свою чергу, дуже шкодить як людині так і навколишньому середовищу. Є певні норми вмісту фосфатів у питній воді та у воді для рибного господарства.

На сьогоднішній день кількість фосфатів і в тому і іншому випадку перевищує допустимі значення. Для питної води нормальні показники наявності фофатов це 3,5 мг / л. Різні сполуки по різному можуть впливати на організм людини. Так, наприклад, надлишок фосфату натрію може сприйматися як проносне, надлишок фосфату калію призводить до порушення мікрофлори кишечника.

Для водойм рибного промислу норма значно нижче 0,2 мг / л. Це зумовлено тим, що фосфати є дуже хорошими добривами для водоростей, які поглинають кисень, необхідний для риби, раків та інших мешканців водойм. Фактично руйнується нормальний біологічний ланцюжок, що має бути тривожним сигналом для нас.

Ви самі напевно вже побачили це в реальному житті, більшість водойм просто перетворюються на квітуче болото. Уявіть собі кількість фосфатів, яке ми щодня зливаємо в нашу каналізацію, адже це дійсно проблема. У Європі, наприклад, це знають і заборонено використовувати такого роду засоби, а у нас просто на все закривають очі і роблять гроші.

IPAX – це компанія, яка помітила шкоду фосфатних средсв і представила на ринок безфосфатную побутову хімію, а також промислову хімію. В Америці і Європі побутова хімія IPAX користується великою популярністю і визнана екологічно безпечної незалежними міжнародними сертифікаційними центрами. Завжди є вибір, Ви самі визначаєте який. Світ який хочете бачити завтра, і звичайно ж, яку побутову хімію використовувати сьогодні!

ДОГОРИ